کلید چهارم رتبه سازی: رشته های میانبُر

استاد علی مسلمینی با شناسایی و بکارگیری بیش از 50 کلید برای بهینه سازی نتایج انتخاب رشته ، متد “رتبه سازی در انتخاب رشته” را برای اولین بار در ایران ابداع نمود. در این مقاله قصد داریم با یکی از کلیدهای رتبه سازی با عنوان “رشته های میانبُر” آشنا شویم.

اگر نمیدانید که رتبه سازی دقیقاً یعنی چه و چطور این کار انجام می شود ، پیشنهاد می کنیم تا مقاله تکنیک رتبه سازی را مطالعه کنید و کلیات این متد قوی را یاد بگیرید ، سپس تک تک کلیدها را بررسی کنید.

بدیهی است که اکثر دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در رشته های تاپ گروه تجربی، ریاضی و انسانی و هنر و زبان در دانشگاه های برتر کشور هستند. از دیگر سو، محدودیت ظرفیت هر یک از این رشته ها مانع از آن می شود که هر کس و با هر رتبه ای موفق به تحصیل در این دوره ها گردد.

دکتر مسلمینی با بکارگیری یکی از مهترین تکنیک های رتبه سازی- متد رشته های میانبُر- ، امکان مطالعه در رشته های تاپ دانشگاهی را برای رتبه های ناماسب فراهم نموده است.

بدین ترتیب که بسته به رشته مورد علاقه دانش آموز، رشته ای را در مقطع کارشناسی به ایشان معرفی می نماید که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری به رشته مورد علاقه وی منتهی می شود.

به عنوان مثال دانش آموزی را در نظر بگیرید که در گروه انسانی بدنبال ادامه تحصیل در رشته حقوق باشد و رتبه مناسب برای پذیرفته شدن در ای رشته را کسب ننموده باشد. یکی از  رشته های میان بر رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد، رشته فقه و حقوق اسلامی می باشد.

بدین ترتیب که دانش آموز با مطالعه این رشته در مقطع کارشناسی، در مقطع ارشد وارد رشته حقوق می گردد.

به این نکته توجه داشته باشید که رتبه مورد نیاز حهت مطالعه حقوق در دانشگاه های تهران، زیر 500 می بود. اما با این تکنیک موفق به اخذ پذیرش حقوق برای دانش آموزی می شویم که حدود رتبه قبولی وی 20000 بوده است. و این به معنای 19500 رتبه سازیست. در رتبه سازی از بیش از 83 رشته میان بر جهت دستیابی به رشته های تاپ از جمله پزشکی، دارو، دندان، علوم تغذیه، علوم آزمایشگاهی و … و رشته های تاپ مهندسی و انسانی استفاده می گردد.

3 نظر در “کلید چهارم رتبه سازی: رشته های میانبُر”

  1. مرضیه کشاورزی

    من دوست دارم داروسازی بخونم ولی مطمعنم نمیارم. خیلی استرس داشتم سر جلسه. خراب کردم کنکورمو. چیکار کنم؟

    1. خانم کشاورزی اصلا نگران نباشید. برای رزرو همایش های انتخاب رشته (رایگان) و کمک گرفتن از مشاورین ما با شماره های موسسه سیمرغ تماس بگیرید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *