کلید هفتم رتبه سازی: تغییر رشته در دانشگاه مادر

استاد علی مسلمینی با شناسایی و بکارگیری بیش از 50 کلید برای بهینه سازی نتایج انتخاب رشته ، متد “رتبه سازی در انتخاب رشته” را برای اولین بار در ایران ابداع نمود. در این مقاله قصد داریم با یکی از کلیدهای رتبه سازی با عنوان “تغییر رشته در دانشگاه مادر” آشنا شویم.

اگر تمایل دارید تا مقاله اصلی تحت عنوان تکنیک رتبه سازی علی مسلمینی را مطالعه کنید، به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید ؛ تا به اصول کلی این تکنیک قوی ، پی ببرید.

 

یکی از ترفندهای جذاب در رتبه سازی، متد “تغییر رشته در دانشگاه مادر” هست. برخی از دانشگاه های سراسری تهران، تحت شرایط خاص نسبت به تغییر رشته دانشجو بعد از یک ترم به رشته دیگر موافقت می کنند. در صورتیکه مشاورت نسبت به تمامی آیین نامه ها، تبصره ها و شرایط تغییر رشته در دانشگاه مادر آگاه باشه، و تو رتبه مورد نیاز برای رشته دلخواهت رو نیاورده باشی، می تونه با این ترفند برات طوری انتخاب رشته کنه که در ترم دوم دانشگاه، به رشته ای که بهش علاقه مند بودی تغییر گرایش بدی. بدین ترتیب تو با رتبه نامناسبت موفق شدی هم در تهران درس بخونی و هم اینکه در رشته ای که به لحاظ رتبه ای هرگز شایستگیش رو نداشتی.

5 نظر در “کلید هفتم رتبه سازی: تغییر رشته در دانشگاه مادر”

  1. سیما مهدوی

    آقای دکتر چندتا از همکلاسی های من در دانشگاه علامه برای انتخاب رشته پیش شما اومدن. من اگر پیش شما بیام با اینکه شما برام انتخاب رشته نکردین، میتونین بگین چجوری تغییر رشته بدم؟ ترم 2 هستم.

  2. سلام وقت شما بخیر. با متد های مختلف رتبه سازی می شود. ویدیو هایی که می بینید رشته و دانشگاه فعلی داوطلبان است.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *