کلید سوم رتبه سازی: کارنامه سبز

استاد علی مسلمینی با شناسایی و بکارگیری بیش از 50 کلید برای بهینه سازی نتایج انتخاب رشته ، متد “رتبه سازی در انتخاب رشته” را برای اولین بار در ایران ابداع نمود. در این مقاله قصد داریم با یکی از کلیدهای رتبه سازی با عنوان “کارنامه سبز” آشنا شویم.

اگر نمیدانید که رتبه سازی دقیقاً یعنی چه و چطور این کار انجام می شود ، پیشنهاد می کنیم تا مقاله تکنیک رتبه سازی را مطالعه کنید و کلیات این متد قوی را یاد بگیرید ، سپس تک تک کلیدها را بررسی کنید.

همه ساله پس از اعلام نتایج قبولی دانش آموزان و مشخص شدن رشته و دانشگاه پذیرفته شده، سازمان سنجش برای هر دانش آموز کارنامه ای تحت عنوان کارنامه سبز را بر روی سایت قرار می دهد. در این کارنامه لیست رشته هایی در اختیار دانش آموز قرار میگیرد که دانش آموز می توانست مجاز به انتخاب آنها باشد ولی صرفا چون آنها را ذیل چیدمان رشته ای که در حال حاضر در آن پذیرفته شده است قرارداده بود، در آنها پذیرفته نشده است.

یکی از کلیدهای رتبه سازی این است که مشاور با شناسایی رشته های تاپ کارنامه سبز، اقدام به نامه نگاری با سازمان سنجش نموده و درخواست تغییر رشته و دانشگاه فعلی را مطرح می نماید. فرایندی که در بسیاری از موارد منجر به تغییر رشته های بسیار با ارزش و رتبه سازی های چشمگیری می گردد.

2 نظر در “کلید سوم رتبه سازی: کارنامه سبز”

  1. پینگ بک: تکنیک رتبه سازی علی مسلمینی برای انتخاب رشته

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *